Samsung наскоро со екстра брз полнач од 65W

Објавено на 29.09.2020 во НовостиSamsung наскоро со екстра брз полнач од 65W

Samsung Mobile веќе го регистрирал новиот екстра брзо полнач кој ќе има за нив рекорден капацитет на брзо полнење од 65W.

Полначот од 65W најверојатно ќе биде наменет за следната генерација на премиум смартфони како што се Galaxy S21 моделите кои пристигнуваат во првите три месеци од 2021 година.

Автор: Aleksandar Stankov