Колку ќе чини најевтиниот, а колку најскапиот iPhone 12?

Објавено на 02.10.2020 во НовостиКолку ќе чини најевтиниот, а колку најскапиот iPhone 12?

Според најновите информации најевтиниот iPhone 12 и тоа mini моделот со 5.4 инчен екран ќе се продава со почетна цена од 649 долари за верзијата со 64 GB вградена меморија.

Најскапиот модел ќе биде iPhone 12 Pro Max со 6.7 инчен екран, меморија од 512 GB и 5G мобилна мрежа за цена од 1399 долари.

Измеѓу нив ќе бидат iPhone 12 со 64 GB со цена од 749 долари и iPhone 12 Max со 128 GB меморија за сума од 799 долари.

Автор: Aleksandar Stankov