Lenovo Legion смартфонот може да се најде за 1000 евра

Објавено на 03.10.2020 во НовостиLenovo Legion  смартфонот може да се најде за 1000 евра

Lenovo го искористи препознатливиот Legion бренд за гејминг лаптопи и го пренесе во светот на смартфоните. За прв пат новиот Lenovo Legion смартфон може да се најде и во Европа низ различни онлајн канали на продажба.

Засега почетната цена на Lenovo Legion Gaming смартфонот е поставена на околу 1000 евра со меморија од 512 GB и 16 GB RAM.

Lenovo Legion Gaming смартфонот располага и со 6.65 инчен AMOLED дисплеј со 1080+ резолуција и стапка на освежување на сликата од рекордни 144 Hz.Прочитајте повеќе: