Xiaomi Redmi Note 9 Pro ќе биде новиот 5G ѕвер

Објавено на 06.11.2020 во НовостиXiaomi Redmi Note 9 Pro ќе биде новиот 5G ѕвер

Xiaomi ќе атакува на високата класа со новиот 5G ѕвер Redmi Note 9 Pro со многу моќен хардвер, а фановите се надеваат и на пониска цена од конкуренцијата за да биде врвен избор.

Според информациите од сертификатот на Xiaomi Redmi Note 9 Pro се открива дека ќе располага со Snapdragon 750 процесор, 12 GB RAM, 256 GB меморија, како и главна камера со повеќе сензори од кои примарниот ќе има 108 мегапиксели.