Подгответе се гејмери - Денес стартува Black Friday продажбата во Epic Store

Објавено на 26.11.2020 во НовостиПодгответе се гејмери - Денес стартува Black Friday продажбата во Epic Store

Денес започнува големата распродажба на видео игри преку Epic Store која ќе понуди голем број на попусти на популарните наслови, и неколку изненадувања со бесплатни игри и додатоци. 

Во меѓувреме, еве еден одличен совет за онлајн-шопинг: направете список со желби за кој било наслов на Epic Store додека сте најавени ќе добиете известување следниот пат кога тој производ ќе биде ставен на попуст, па така нема да пропуштите ниту една понуда.