Toyota GR Yaris Rally Concept: Ново возило во WRC9 играта

Објавено на 27.11.2020 во ИгриToyota GR Yaris Rally Concept: Ново возило во WRC9 играта

Toyota го пушти GR Yaris Rally Concept како ново возило во WRC 9, видео играта изработена од Nacon. Возењето на Toyota во рели трка не е мала работа, покрај долгата историја на успеси во мотоспортот.

Toyota Gazoo Racing во италијанската Монца ќе се бори и за титула во конкуренција на производители, и за возачка титула. Елфин Еванс моментно води со 14 бодови пред својот тимски колега Себастиен Огие. Покрај Toyota GR Yaris Rally Concept, во играта ќе ја има и Toyota Yaris WRC 2020, како и Toyota Corolla WRC од 1999 година, кои се веќе дел од WRC 9.