Протекоа информации за црвен Galaxy S21 и син S21 Ultra

Објавено на 12.01.2021 во НовостиПротекоа информации за црвен Galaxy S21 и син S21 Ultra

Samsung Unpacked 2021 го очекуваме за два дена, на кој ќе се открие Galaxy S21 серијата. Најновите слики пристигнуваат од Стив Хемерстофер @onleaks. 

Сигурни сме дека за неколку дена ќе биде претставено ова што тој го прикажува на Unpacked најавата. Ова ќе биде најраното лансирање на S-линијата. Евентот како што претходно најавивме, ќе биден а 14 јануари, додека S21 излегува на 29 јануари.

Според информациите во блиска иднина ќе видиме црна верзија на S21 Ultra, виолетов S21 со златна камера, црвен Galaxy S21, и кафеавиот и титаниумски S21 Ultra. Galaxy S21 пристигнува во четири бои: сива, розева, виолетова и бела. S21+ ќе пристигне во црна, силвер и виолетова, додека S21 Ultra нема да ги еша своите црни и силвер модели.