Samsung ќе дава бесплатни подароци за преднарачка

Објавено на 14.01.2021 во НовостиSamsung ќе дава бесплатни подароци за преднарачка

Претходно пишувавме за спецификациите на новата Galaxy S21 серија. Сега откриваме дека преднарачките почнуваат од денес, 14 јануари. Оние што ќе нарачаат смартфон онлајн, односно во периодот на преднарачки, ќе добијат бесплатни Galaxy Buds Pro слушалки и Galaxy SmartTag. 

Инаку, Galaxy S21 Ultra ќе излезе на полиците во малопродажба на 29 јануари. 

Автор: Aleksandar Stankov