Motorola Ibiza ќе биде поевтин 5G смартфон

Објавено на 04.02.2021 во НовостиMotorola Ibiza ќе биде поевтин 5G смартфон

Motorola Mobility подготвува нов смартфон во средната класа кој како главен адут ќе ја има поддршката за 5G мобилна конекција со квалитетен процесор подготвен за напредни функции.

Motorola Ibiza ќе биде новиот модел со осум-јадрен Snapdragon 480 процесор, со 6 GB RAM, 32 GB основна вградена меморија, како и оперативен систем Android 11.

Автор: Aleksandar Stankov