Новак Ѓоковиќ има Tesla Model X - Прави комедија додека го бара на паркинг

Објавено на 05.02.2021 во НовостиНовак Ѓоковиќ има Tesla Model X - Прави комедија додека го бара на паркинг

Новак Ѓоковиќ, повеќекратниот српски тенисерски шампион има Tesla Model X. Овој пат го снимале како прави хумор додека го бара својот електричен автомобил. 

Stars, they’re just like us…
 

Ноле купил скап Tesla автомобил од причина што е голем љубител на српскиот научник Никола Тесла и на природата. Се разбира, електричните возила на Tesla Inc. имаат нула емисија на штетни гасови во воздухот. Погледнете го видеото на овој линк како си го бара автомобилот, кој чини 110.000 евра, со 1020 коњски сили и максимална брзина до 210 км/час.