Илон Маск го возел Tesla Cybertuck во фабриката каде што ќе се произведува

Објавено на 27.04.2021 во НовостиИлон Маск го возел Tesla Cybertuck во фабриката каде што ќе се произведува

Tesla Cybertruck привлече големо внимание од моментот кога беше претставен, но се уште не знаеме кога започнува со испорака. Моделот што комерцијално ќе се продава се уште останува непознато дали ќе биде идентичен со оној што беше премиерно претставен. 

Колку за потсетување, Илон Маск го возел пикапот при посета на фабриката во Остин, Тексас, каде што ќе се произведува Cybertuck. На видеото одозгора може да ги видите сликите и краткото видео како го вози.Се очекува Cybertruck да биде виден во 2022 година.