Маск се пофали со новото куче и лансираше неколку криптовалути на Месечината

Објавено на 14.09.2021 во НовостиМаск се пофали со новото куче и лансираше неколку криптовалути на Месечината

Повеќето знаат за Биткоин, Етериум и омилената меме криптовалута на Илон Маск, Доџкоин. Прв пат и ние слушнавме за криптовалутите како што се Floki Inu, Floki Shiba и Super Floki. Наведените криптовалути не се ниту меѓу 2000 најзначајни криптовалути според податоците на CoinMarketCap индексот.

Меѓутоа, Floki Inu достигна висок рекорд во вредноста, откако „техно кралот“ на Tesla ја твитна фотката Shiba Inu, дека Floki стигнал. Цената на другите две криптовалути Floki Shiba и Super Floki, скокна за 150% после објавата на Маск. Тоа не е прв пат што Маск со една објава на Twitter го поместува крипто пазарот, порано тоа го направи со доџкоин и биткоин.