Samsung ќе има Unpacked настан следната недела, доаѓа ли Galaxy S21 FE?

Објавено на 13.10.2021 во Новости



Samsung ќе има Unpacked настан следната недела, доаѓа ли Galaxy S21 FE?

Samsung ќе одржи уште еден Unpacked евент следната недела, при што се очекува да биде откриен Galaxy S21 FE. Galaxy Unpacked Part 2 ќе биде четвртиот unpacked евент во 2021 година, а на поканата изгледа како да се презентираат нови апликации. 

Новиот настан ќе се реализира на 20 октомври, и ќе се стрима во живо на YouTube каналот на Samsung. Galaxy S21 FE требаше да пристигне во август, но проблемот беше глобалниот недостаток на чипови. Веројатно ќе биде сличен модел како Galaxy S21, со 6.4-инчен 120Hz екран, тројна задна камера, 4,500mAh батерија и Qualcomm Snapdragon 888 процесор. Очекуваната цена е 649 долари