Samsung ја тестира трајноста на Z Fold 3 и Z Flip 3 5G со S Pen робот

Објавено на 17.10.2021 во НовостиSamsung ја тестира трајноста на Z Fold 3 и Z Flip 3 5G со S Pen робот

Samsung тврди дека го зацврстил својот дисплеј и структурната интегрираност во споредба со Z Fold 2. Компанијата тоа сакала да го демонстрира на своите корисници, со што објавила официјално видео, каде што ги тестира екраните со цртање со S Pen на екранот.

Рамката на преклопните смартфони е изработена од Armor Aluminum, а телото е прелиено со најновиот намаз на Corning Gorilla Glass Victus. Samsung го направил новиот преклопен екран за 80% подолготраен од Z Fold 2. Доколку сакате да видите како Samsung гарантира за трајноста на екраните на Galaxy Z Fold 3 и Galaxy Z Flip 3, а тоа може да го погледнете на видеото одозгора.