Samsung Galaxy A53 и A33 денеска излегуваат официјално

Објавено на 17.03.2022 во НовостиSamsung Galaxy A53 и A33 денеска излегуваат официјално

Следниот мобилен евент на Samsung е денеска, на кого се очекуваат да бидат презентирани Galaxy A53 и Galaxy A33 телефоните, додека Galaxy A73 би можел да излезе подоцна. Се разбира, ова не се официјални информации, туку така тврди Иван Блес според Geekbench листата. 

A73 според ликстерот излегува подоцна со 6.7-инчен екран и Qualcomm Snapdragon 778G процесор или Exynos 1280. Од Galaxy A53 се очекува 6.52-инчен дисплеј, Exynos 1280 чипсет, четворна камера со 64MP главна камера, 12MP ултраширок сензор, 5MP макро камера и 5MP длабочинска камера и 4,500mAh батерија.