OnePlus 11 ќе биде ѕвер со OLED панел

Објавено на 20.11.2022 во НовостиOnePlus 11 ќе биде ѕвер со OLED панел

Yogesh Brar (@heyitsyogesh) објави дека OnePlus 11 ќе пристигне со 2K (1440p) OLED дисплеј со големина од 6.7 инчи и поддршка до 120Hz, кој може да се спушти до 10Hz, или дури и 1Hz, што најверојатно ќе биде резервирано за OnePlus 11 Pro.

OnePlus 11 ќе биде опремен со најновиот Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 процесор, 8GB/12GB RAM меморија, исто како и 128GB/256GB, што е стандардно на мрежите деновиве. Камерата ќе биде од Hasselblad брендот со три сензори од задната страна: 50MP (IMX890), 48MP ултра-широка камера и 32MP телефото камера.

Предната камера ќе биде 32MP, батеријата со капацитет од 5,000mAh со 100W полнење преку кабел, 50W безжично полнење и друго. OnePlus 11 ќе функционира со Android 13 и OxygenOS 13 кориснички интерфејс.

OnePlus 11 Pro ќе биде со 16GB RAM + 512GB ROM меморија.