Вработен во Твитер, објави видео како си заминува од работа

Објавено на 21.11.2022 во НовостиВработен во Твитер, објави видео како си заминува од работа

Вработен во Твитер го снимал моментот како си заминува од Твитер откако си дал отказ. Многу колеги на овој човек си заминале самоволно после стапувањето на Илон Маск на чело на компанијата, затоа што неговите правила беа јасни: Или работи хардкор, или замини си“.

Овој ултиматум за многу вработени во Твитер е неприфатлив, па затоа си заминаа толку луѓе, меѓу кои беше и Мет Милер. Неговото видео е прегледано над 1 милион пати. Погледнете го видеото на овој линк.