Бидете во центарот на вниманието на социјалните медиуми со неверојатната Samsung Galaxy A53 5G

Објавено на 24.11.2022 во НовостиБидете во центарот на вниманието на социјалните медиуми со неверојатната Samsung  Galaxy A53 5G

Што е она што младите го сакаат? Одличен дизајн, иновативна технологија и секако достапна цена. Сето тоа спакувано во супер модерен паметен телефон со неверојатна камера и врвни перформанси. Согласно желбите на младите, серијата Samsung Galaxy A53 5G овозможува моќни моќни карактеристики кои овозможуваат одлични мобилни искуства вклучувајќи:

  • -Експанзивен дисплеј што се спротивставува на екраните на напредните паметни телефони.
  • -Искуства на камерата со AI потпис на Galaxy, вклучително и OIS камера и импресивни функции при слаба осветленост за снимање слики со професионален изглед во какви било услови.
  • -Моќна батерија до два дена издржливост со супер-брзо полнење, режим за адаптивна заштеда на енергија и управување со енергија од апликации за секој ден да биде прекрасен.
  • -Поголем пристап до 5G,
  • -Значајни мобилни искуства овозможени Galaxy и
  • -Повеќе можности за различни цени како одговор на уникатните потреби и приоритети на потрошувачите.

Технологијата ја имаме, фантастичната камера ни е буквално на дланка, прашањето е како најдобро ја искористиме?

Есен е! Боите и фантастичните пејсажи се инспирација дури и за оние кои не се занимаваат
професионално со фотографија. Што велите да ја однесете содржината на вашиот Instagram
профил на професионално ниво и да ја искористите есента да бидете ѕвезда на социјалните
медиуми?
Фотографирајте ги домашни миленици - Фотографирањето на домашни миленици е многу
забавно во текот на есента! Кучиња, мачки, зајаци...обидете се да ги поставите на улица
покриена со лисја. Оставете ги да играат, да трчаат и да позираат за вас: резултатите ќе бидат во најмала рака изненадувачки! Подобрениот Portrait Mode режим во комбинација со Fun Mode режимот на Galaxy A53 5G ќе овозможи бескрајни опции за совршена селфи
фотографија. Плус добивате и Object eraser можност со која може слободно да го избришете сè она што ви пречи на фотографијата!
Снимајте макро фотографии - Со сите прекрасни лисја и шишарки кои се пред вас, може да
ги искористите за фотографирање одблиску. Макро фотографијата се прави со објектив што
има краток опсег на фокус што ви овозможува да го зголемите вашиот предмет.
Експериментирајте со прилагодување на поставките на камерата за да ја пронајдете
длабочината на полето што ја претпочитате. Камерата со повеќе објективи на Galaxy A53 5G ги носи сликите на следното ниво. Добиј појасни, почисти слики со OIS камерата од 64 MP,
прошири го аголот на гледање со ултрашироката камера, приспособи го фокусот со камерата
за продлабочување и приближи се до деталите со макро камерата.


Изберете ги најдобрите бои - Дали некогаш сте слушнале за комплементарни бои? Тие се во
основа две бои кои создаваат силен визуелен контраст кога се ставаат една до друга. Црвените тонови се комплементарни со сините тонови, па ако вклучите малку сино небо во вашите снимки од есенското зеленило, тогаш би требало да можете да создадете слика со висок контраст. Подобрете ги сликите со моќниот AI Image Enhancer, овој разубавувач на слики автоматски ги подобрува фотографиите, така што веднаш може да ги усовршиш!
Ноќните фотографии не се повеќе резервирани само за професионални камери - Нема
ништо поромантично од есенска вечерна прошетка низ градскиот парк? Комбинацијата на
улични светилки, златни лисја и мистична магла се совршено сценарио за фотографија или
видео кои ќе го привлечат вниманието на вашите следбеници. Не грижете се дека
фотографијата или видеото ќе излезат матни, камерите на Samsung Galaxy A53 5G користат и технологија за вештачка интелигенција, која, во комбинација со напредниот Night Modeрежим, гарантира дека фотографиите, дури и кога се направени при слаба осветленост, ќе изгледаат беспрекорно. Дополнителна предност е VDIS технологијата, која обезбедува
стабилизација при снимање на кристално чисти видеа.

Имате ли доволно меморија за сите ваши уметнички дела?

Што велите за 8 GB RAM меморија, 256 GB ROM и неверојатни 220 GB достапна меморија? Сега нема повеќе изговори дека нешто останало заборавено! Со Galaxy А53 5G секоја насмевка ќе биде засекогаш зачувана. Моќниот систем со четири камери на Galaxy A53 5G нуди неверојатни можности за фотографирање и снимање со OIS камера од 64 MP и предна камера од 32 MP. И уште повеќе – искористете го промотивниот период, синхронизирајте ја својата галерија со OneDrive и уживајте во 6 месеци 100 GB меморија на OneDrive облакот со Galaxy A33 и A53 5G , услугата е достапна во периодот помеѓу 25 март 2022 година и 31 март 2023 година. Дознајте повеќе на следниот линк: https://www.samsung.com/mk/offer/one-drive-promo-2022/

Што велите за уживање без пречки?

Гледајте YouTube непречено отсега на 5G! Искористете до два месеци бесплатен YouTube
Premium на вашиот Samsung Galaxy што ги исполнува сите услови, за да уживате во гледање
офлајн, ебз реклами и видеа во заднина, сега со 5G. Оваа 2-месечна бесплатна промоција за
YouTube Premium е отворена за учесниците од Северна Македонија кои ќе купат и ќе
активираат Galaxy A33 и A53 5G помеѓу 01 февруари 2022 година и 01 март 2023 година во
23:59. Повеќе информации на следниот линк: https://www.samsung.com/mk/offer/youtube-premium-a-series-2022/