Xiaomi 13 Ultra се очекува да излезе во април 2023г.

Објавено на 17.01.2023 во НовостиXiaomi 13 Ultra се очекува да излезе во април 2023г.

Xiaomi 13 серијата на телефони беа лансирани минатиот месец во Кина: Xiaomi 13 и Xiaomi 13 Pro. На Weibo се појави информација дека Xiaomi 13 Ultra би можел да биде откриен во април 2023 година и ќе доживее веднаш глобално лансирање.

Xiaomi 13 и 13 Pro се веќе спремни за глобално лансирање следниот месец за време на MWC 2023 во Барселона. Xiaomi 13 и Xiaomi 13 Pro пристигнуваат со најновиот Snapdragon 8 Gen 2 процесор, подобри Leica камери. Xiaomi 13 Ultra се уште нема откриени спецификации, но дефинитивно ќе биде подобар од првите два откриени модели.

Автор: Aleksandar Stankov