Xiaomi Buds 4 Pro се најновиот модел, доаѓаат со квалитетен звук

Објавено на 28.02.2023 во НовостиXiaomi Buds 4 Pro се најновиот модел, доаѓаат со квалитетен звук

Xiaomi ја откри најновата Xiaomi 13 серија на MWC 2023, како и Xiaomi Buds 4 Pro безжичните слушалки, кои што доаѓаат со Hi-Res Audio Wireless и Sony LDAC. Sony LDAC служи за намалување на дисторзијата на звук и има active noise cancellation до 48dB. Тоа е за 15db повисоко од Samsung Buds Pro, што е навистина импресивно.

Слушалките на Xiaomi имаат поддршка за димензионално аудио, што значи дека може да ја детектира позицијата на главата на корисникот. Ова е многу специфична алатка, која што е секогаш спремна за уживање во филмовите со навистина импресивен и квалитетен звук.

9 часа непрекинато слушање на музика или до 38 часа додека е во футролата за полнење е навистина спецификација за восхит. Самата кутија за полнење има поддршка за безжично полнење, само што нема reverse-wireless полнење, што кај Watch S1 Pro го има.  Xiaomi Buds 4 Pro ќе бидат достапни во златна и црна боја.

Автор: Aleksandar Stankov