Објавени нови слики со дизајнот на Moto Edge 40 Pro

Објавено на 09.03.2023 во НовостиОбјавени нови слики со дизајнот на Moto Edge 40 Pro

Motorola Edge 40 Pro како за почеток се појави на некои бенчмарк од Geekbench,  кога беше потврдено дека доаѓа со Snapdragon 8 Gen 2 процесор. Со најновите објавени слики, многу е сличен со Motorola X40! Се очекува да биде глобално лансиран. 

Спецификациите на Moto Edge 40 Pro, се очекуваат да бидат следните:

    6.7” OLED екран со 165Hz
    Дизајн со заоблени рабови
    Snapdragon 8 Gen 2 процесор
    12GB RAM меморија
    4,600mAh батерија со 125W брзо полнење
    Тројна камера составена од:
    ○ 50MP main sensor
    ○ 50MP ultra-wide
    ○ 12MP zoom cam
    60MP селфи камера со punch hole
    Стерео звучници од Dolby Audio
    IP68 сертификат за водоотпорност и отпорност на прашина