iPhone 15 и 15 Pro Max нема да имаат промени во камерата

Објавено на 27.04.2023 во iOsiPhone 15 и 15 Pro Max нема да имаат промени во камерата

iPhone 15 семејството е 5 месеци далеку од официјалната објава, но постојано излегуваат нови информации. Сега протекоа информации за најскапиот премиум iOS уред, кој наводно нема да има надградба со Ultra камера. 

Ice Universe тврди дека iPhone 15 Pro Max (или iPhone 15 Ultra) ќе има Sony сензори на задната камера, но IMX903 сензорот наводно нема да биде за следните модели, туку за iPhone 16 Pro. iPhone 15 Pro Max ќе го има истиот сензор како што го има 14 Pro Max (и 14 Pro), што е малку разочарувачки. iPhone 14 Pro и 14 Pro Max, кои имаат 48 мегапиксели камера.