Официјално претставување на Xiaomi Redmi Note 13 линијата

Објавено на 24.01.2024 во НовостиОфицијално претставување на Xiaomi Redmi Note 13 линијата

Со желба да дознаеме што повеќе за новите уреди од Note серијата на Xiaoimi, присуствувавме на нивната официјална најава која се случи на 23.01.2024 во Букурешт, Романија во Музеј за современа уметност. И од лице место Ви ги пренесуваме случувањата.

„ICONIC“ е зборот поврзан со новата серија Xiaomi Redmi Note 13, која вечерта беше официјално претставена на светскиот пазар.

Првиот Redmi Note беше објавен пред 10 години, а на десетгодишнината официјално беше претставен Redmi Note 13, телефон од средна класа со камера од неверојатни 200МР, моќен процесор, батерија и голем простор за складирање.

Вчера во Букурешт, како дел од серијата Redmi Note беа претставени: Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 5G и Redmi Note 13. За кои сите детали може да ги прочитата не нашата последна објава.

За да го одбележи доаѓањето на новата серија Redmi Note 13 на меѓународните пазари, Xiaomi се приклучи на авантурата Red Bull Can You Make It? како глобален партнер со обновување на соработката со Red Bull и позиционирање на популарната нова серија Redmi Note како составен дел на кампањата. Серијата Redmi Note 13 станува главната алатка која им овозможува на студентите од 61 земја да учествуваат во авантура низ Европа и да ги исполнуваат предизвиците, да снимаат содржини и да споделуваат искуства во реално време за време на патувањето.

Преку ова партнерство, Red Bull Can You Make It? Беспрекорно се вклопува во духот на иновативноста и возбудата што Xiaomi има намера да ги пренесе со новата серија производи. Посетете ја www.redbullcanyoumakeit.com за повеќе детали.

На истиот промотивен настан, Xiaomi, исто така, претстави три возбудливи нови додатоци во својата линија на дополнителна опрема - Redmi Watch 4, Redmi Buds 5 Pro и Redmi Buds 5.

Новиот Redmi Watch 4 е опремен со квадратен, екстра голем екран кој обезбедува посеопфатно искуство на прв поглед. Опремен е со надграден сензор за подобрена прецизност на мерењето на различни функции, како и повикување Bluetooth® што им овозможува на корисниците да одговорат на повиците со кревање рака и допирање.

Redmi Buds 5 Pro обезбедува подинамично слушање со вграден импресивен звук и нови режими за реален звук со активно поништување на шумот. Корисниците исто така можат да го персонализираат своето искуство со слушање со пет различни профили на еквилајзер и поддржува до десет часа континуирано слушање и до 38 часа континуирана употреба кога е поврзан со ергономското куќиште.

Redmi Buds 5 им овозможува на корисниците да слушаат повеќе од она што го сакаат, а помалку од она што не го сакаат. Redmi Buds 5 поддржува до десет часа континуирано слушање и до 40 часа користење кога е поврзан со кутија за полнење.