Еве што преземале корисниците на iOS најмногу во 2017

Објавено на 12.12.2017 во iOsЕве што преземале корисниците на iOS најмногу во 2017

Секоја година во овој период сите големи компании, на сите полиња, прават ревизија на тоа што го правеле во последните 12 месеци. Apple така објави список со најпопуларните апликации, игри, песни, филмови, ТВ серии, игри и друго, односно се што се презема од App Store.

Апликации:

Bitmoji
Snapchat
YouTube
Messenger
Instagram

Игри:

Super Mario Run
8 Ball Pool
Snake vs Block
Ballz
Word Cookies

Песни:

Shape of You - Ed Sheeran
Despacito (feat. Justin Bieber) - Luis Fonsi and Daddy Yankee
That’s What I Like - Bruno Mars
HUMBLE - Kendrick Lamar
Body Like a Back Road - Sam Hunt

Филмови:

Moana
Rogue One: A Star Wars Story
Wonder Woman
Sing
Guardians of the Galaxy Vol. 2

ТВ серии:

Game of Thrones
The Walking Dead
Big Bang Theory
Rick and Morty
The Americans

Книги (научна фантастика):

Camino Island - John Grisham
The Handmaid’s Tale - Margaret Atwood
Origin - Dan Brown
Into the Water - Paula Hawkins
The Fix - David Baldacci

Книги:

Hillbilly Elegy - J.D. Vance
The Subtle Art of Not Giving a F*ck - Mark Manson
Astrophysics for People in a Hurry - Neil de Grasse Tyson
The 5 Love Languages - Gary D. Chapman
When Breath Becomes Air - Paul Kalanithi & Abraham Verghese

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}