Ова е првата слика од Nokia 7 Plus

Објавено на 15.02.2018 во НовостиОва е првата слика од Nokia 7 Plus

HMD Global подготвува одличен смартфон за средната класа со осум-јадрен Snapdragon 660 процесор, 3 GB RAM, Full Display со 18:9 размер и дуо камера на задната страна со двоен LED блиц.

Од претстојниот Nokia 7 Plus се појави и првата „рендер“ слика за која се верува дека целосно го открива неговиот дизајн со одлична искористеност на предната површина на дисплејот, како и симпатични детали на задната страна со портокалови орнаменти.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}