Essential Phone доби нови верзии заедно со Alexa

Објавено на 18.02.2018 во НовостиEssential Phone доби нови верзии заедно со Alexa

Essential Products најавија нови верзии на нивниот Essential Phone со нови бои на маската, но покрај козметичките измени најважно е што сега смартфоните доаѓаат од старт со гласовниот дигитален асистент Alexa на Amazon.

Новите бои на Essential Phone се наречени Ocean Depths за сината, Stellar Gray за сивата, и Copper Black која е комбинација на црна и бакарна маска. Овие три модели имаат уникатен дизајн и затоа ќе бидат лансирани во ограничени количини наменети за екслузивни купувачи, па така и цените ќе бидат повисоки од стандардниот Essential Phone. 

Трите нови модели на Essential Phone ќе чинат околу 599 долари и до крајот на месецот ќе бидат достапни за купување преку онлајн нарачки на Amazon.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}