Nokia 1 доби серификат, подготвен за пласман

Објавено на 21.02.2018 во НовостиNokia 1 доби серификат, подготвен за пласман

HMD Global ја обезбеди сертификацијата на претстојниот мал и евтин смартфон Nokia 1 кој доби одобрение од американската Федерална комисија за комуникации што значи дека и официјално е подготвен за пласман на пазарот.

Nokia 1 ќе има помал екран со големина од 4.5 инчи, вообичаен размер од 16:9, HD резолуција, ќе работи со четири-јадрен процесор на Qualcomm со 4G LTE конекција, а се очекува да чини околу 100 долари. Промоцијата на Nokia 1 ќе се одржи кон крајот на февруари.

 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}