Xiaomi Mi 6X наскоро носи нешто атрактивно

Објавено на 02.04.2018 во НовостиXiaomi Mi 6X наскоро носи нешто атрактивно

Xiaomi Mi 6X ќе биде интересен смартфон кој наскоро ќе донесе нешто атрактивно во понудата на кинескиот бренд, односно ќе биде уред измеѓу премиум Mi класата и поевтината класа, со привлечна цена до 300 евра и доста квалитетни компоненти пред да биде претставен вистинскиот наследник во оваа серија.

Xiaomi Mi 6X ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 625 процесор, со 4 GB RAM, 64 GB основна вградена меморија, ќе располага со огромен 5,99 инчен LCD дисплеј со размер од 18:9 со HD+ резолуција, дуо камера со сензори од 20+8 мегапиксели, селфи камера од 20 мегапиксели и Android Oreo 8.1 оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}