Samsung Galaxy J6 е откриен со 18:9 дисплеј

Објавено на 16.04.2018 во НовостиSamsung Galaxy J6 е откриен со 18:9 дисплеј

Претстојниот ценовно прифатлив модел на Samsung – Galaxy J6 – доби FCC сертификат, што значи дека делумно спецификациите се откриени. Соодносот на дисплејот е пронајден на веб-страницата FCC. Galaxy J6 ќе биде со 5.6 инчен дисплеј, со сооднос од 18:9. Се уште не е познато дали ќе биде ос AMOLED или LCD дисплеј.

Од GeekBench знаеме дека ќе биде со 8-јадрен Exynos 7870 процесор, кој го има во Galaxy J5 и J7 (2017). Понатаму, под хауба има 3GB RAM меморија и Android 8.0 Oreo оперативен систем. Се уште не е познато кога официјално излегува Galaxy J6, само се претпоставува дека тоа би било во мај.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}