Xiaomi Redmi S2 ќе има многу адути за ниска цена

Објавено на 17.04.2018 во НовостиXiaomi Redmi S2 ќе има многу адути за ниска цена

Xiaomi Redmi S2 ќе привлече многу внимание во наредниот период бидејќи има многу шанси да освои симпатии меѓу корисниците како евтин смартфон со повеќе адути на располагање.

Xiaomi Redmi S2 најверојатно ќе понуди Full Display со резмер 18:9 со HD + резолуција од 720 x 1,440 пиксели, ќе има двојна камера на задната страна, потентен осум-јадрен Snapdragon 625 процесор, 3 GB RAM со 16 GB основна меморија, како и батерија со капацитет од 3000 mAh.

Новиот Xiaomi Redmi S2 треба официјално да пристигне на 25 април, па чекаме повеќе детали.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}