Sony 3D Creator сега достапен за нови Xperia смартфони

Објавено на 19.04.2018 во НовостиSony 3D Creator сега достапен за нови Xperia смартфони

Sony Mobile ја лансираше Sony 3D Creator софтверската алатка за нови Xperia смартфони откако претходно ја демонстрираше првично на MWC 2018 саемот во Барселона за новите мобилни уреди Xperia XZ2 и Xperia XZ2 Compact. 

Сега Sony 3D Creator софтверот е достапен и за Xperia XZ Premium, XZ1, и XZ1 Compact со што корисниците ќе може да креираат 3D селфи фотки, како и да креирате анимирани 3D аватари за социјалните мрежи.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}