Samsung Galaxy A5 (2017) почнува да прима Android 8.0 Oreo

Објавено на 11.05.2018 во НовостиSamsung Galaxy A5 (2017) почнува да прима Android 8.0 Oreo

Добри вести за фановите на Samsung, компанијата одлучи да пушти Android Oreo надградба за смартфоните од средната класа, за Galaxy A5 (2017) конкретно овој пат. Се уште не е пуштена официјалната надградба, но некои корисници на Galaxy A5 (2017) веќе го добија апдејтот и не е бета верзија.

Би можеле да потврдиме во моментот дека надградбата ќе биде достапна за Романија, а за другите европски држави се уште не можеме да потврдиме. Добивате одличен Samsung Experience 9.0 интерфејс и Android Oreo апдејт, а ќе мора да ја инсталирате и априлската безбедносна закрпа, со оглед на тоа што не се очекува вакво слично нешто од мај. Имајте на ум дека се препорачува да ги зачувате вашите лични податоци, а некои од апликациите како што се: Samsung Pay, Samsung Internet, Samsung Notes, и E-mail, ќе мора да ги надградите со Android 8.0 Oreo софтверот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}