Samsung Galaxy S7 и S7 edge имаат проблеми со Oreo надградбата

Објавено на 16.05.2018 во НовостиSamsung Galaxy S7 и S7 edge имаат проблеми со Oreo надградбата

Смартфоните Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се соочуваат со повеќе проблеми откако со нив беше извршена надградбата со оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

Дел од корисниците на Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се пожалиле дека откако направиле надградба со Oreo нивниот уред ненадејно се рестартира.

Затоа од Samsung најавија дека Oreo надградбата за Galaxy S7 и Galaxy S7 edge ќе биде стопирана, а се истражуваат сите потенцијални проблеми.
 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}