Прв пат се појави Xiaomi Strakz

Објавено на 16.05.2018 во НовостиПрв пат се појави Xiaomi Strakz

Xiaomi Strakz ќе биде нов смартфон на кинескиот бренд кој за прв пат се појави на интернет сајтот за тестирање Geekbench.

Според овие информации кои засега се лимитирани за Xiaomi Strakz познато е само дека ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 625 процесор, 4 GB RAM и Android 8.0 оперативен систем.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}