Се појавија официјалните рендери од HTC U12 +

Објавено на 17.05.2018 во НовостиСе појавија официјалните рендери од HTC U12 +

Познатиот ликстер од evleaks Еван Блас кој има секогаш добри извори блиски до HTC и овој пат успеа предвреме да ги открие првите официјални рендери кои најверојатно му припаѓаат на претстојниот премиум смартфон HTC U12 +.

Како што може да се забележи HTC U12 + ќе има Full дисплеј со размер од 18:9 со големина од 6 инчи со Quad HD+ резолуција, со поддршка за HDR10, ќе работи со супер моќниот Snapdragon 845 осум-јадрен процесор, со 6 GB RAM и 64 GB вградена меморија.

За HTC U12 + исто така е познато дека ќе има дуо главна камера на задната страна, скенер за отпечатоци, UltraSpeed Autofocus 2, 8 мегапикселна селфи камера и супер издржлива батерија со капацитет од 3500 mAh.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}