Huawei Y5 Prime (2018) пристигна со одлични адути

Објавено на 20.05.2018 во НовостиHuawei Y5 Prime (2018) пристигна со одлични адути

Huawei ја збогати Y серијата на евтини смартфони со уште еден модел кој ќе има ниска цена, а притоа нуди доста атрактивни адути. Станува збор за Huawei Y5 Prime (2018) смартфонот кој е официјално претставен во Азија, но без голема помпа.

Y5 Prime (2018) нуди 5.45 инчен HD+ дисплеј со размер од 18:9 размер, работи со новиот четири-јадрен Snapdragon 450 процесор, има 2 GB RAM и 16 GB основна меморија, како и квалитетни камери со 13 и 5 мегапиксели на задната и предната страна.

Овој смартфон располага со Face Unlock технологија, го користи оперативниот систем Android 8.1 Oreo, а има батерија со капацитет од 3000 mAh. Наскоро ќе се знаат и повеќе детали за цената и продажбата на Huawei Y5 Prime (2018).

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}