Проверете дали вашиот телефон ќе добие нов Android

Објавено на 13.06.2018 во AndroidПроверете дали вашиот телефон ќе добие нов Android

Android 8.0 Oreo има многу подобрувања во софтверот, но се уште сите телефони не го добија. Само 1% од Android уредите имаа Android Oreo во јануари, според проценката на Google. Таа цифра ќе се зголеми до крајот на годината, а ние ви го објавуваме во прилог списокот со сите уреди што ќе го добијат најновиот оперативен систем:

Asus

- ZenFone AR
- ZenFone 3 Deluxe
- ZenFone 3 Ultra
- ZenFone 3 Laser
- ZenFone 3 Max
- ZenFone 3

HTC

- U Ultra

Huawei и Honor

- Huawei Mate 9 Pro
- Huawei Mate 9
- Huawei P10 Plus
- Huawei P10
- Honor 8
- Honor 7X
- Honor 6X

LG

- V30
- G6

Motorola

- Moto Z2 Force
- Moto Z2 Play
- Moto Z
- Moto Z Play
- Moto Z Force (Droid Edition)
- Moto Z (Droid Edition)
- Moto X4
- Moto G5S Plus
- Moto G5 Plus
- Moto G5
- Moto G4 Plus

Samsung

- Galaxy Note 8
- Galaxy S8+
- Galaxy S8

Sony

- Xperia XA1 Plus
- Xperia XA1 Ultra
- Xperia XA1

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}