Huawei ќе го направи Mate 20 за да се бори против iPhone

Објавено на 13.06.2018 во НовостиHuawei ќе го направи Mate 20 за да се бори против iPhone

Huawei Mate 20 највееројатно ќе биде лансиран на крајот на 2018 година. Новиот Mate предводник ќе има џиновски екран, кој ќе биде најголем досега од својата серија, а ќе биде и најголем воопшто од сите смартфони. Постои информацијата дека Huawei Electronics нарачале екран од 6,9 инчи од Samsung OLED.

Во третиот квартал од 2018 година, Apple ќе лансира iPhone телефон со 6.46-инчен дисплеј за кинескиот пазар. Huawei за таа цел ќе мава картата со новиот предводник Mate 20.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}