Што ќе понуди новиот Sony Xperia XZ3?

Објавено на 13.06.2018 во НовостиШто ќе понуди новиот Sony Xperia XZ3?

Sony Mobile ќе ја продолжи долгата пракса на шестмесечни циклуси на надградба на своите премиум смартфони, па така наесен за време на IFA во Берлин ќе го претстави новиот квалитетен модел Sony Xperia XZ3 за кого се појавија први детали и неофицијални слики.

Sony Xperia XZ3 се очекува да пристигне со 5.7 инчен IPS LCD дисплеј со резолуција од 1080 х 2160 пиксели со размер од 18:9, ќе има двојна главна камера, 6 GB RAM, ќе работи со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор и батерија со капацитет од околу 3500 mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}