Motorola Moto Z3 Play ќе има има USB Type-C, наместо 3.5мм џек

Објавено на 15.06.2018 во НовостиMotorola Moto Z3 Play ќе има има USB Type-C, наместо 3.5мм џек

Минатогодишниот Motorola Moto Z2 Play имаше стандарден 3.5мм џек за слушалки, но најавениот Moto Z3 Play доаѓа само со модерен USB Type-C влез. Motorola воведува USB Type-C за 3.5мм адаптер, со соодветен USB Type-C кабел и Turbo Charger. 

Со пакетот нема слушалки, што значи дека ќе мора тоа дополнително да го набавите. Moto Z3 Play е веќе достапен за купување во Бразил, со официјална цена од 499 долари. Motorola го воведува и слободниот Power Pack Moto Mod со купувањето, кој инаку чини 49 долари. Power Pack Moto Mod обезбедува 40 часа комбиниран батериски живот кај Z3 Play.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}