Sony Xperia XZ3 Premium има голем потенцијал

Објавено на 23.06.2018 во НовостиSony Xperia XZ3 Premium има голем потенцијал

Се повеќе се зборува за најновиот предводник на Sony, кој дефинитивно излегува ова лето на IFA 2018 во Берлин. Наследникот на Xperia XZ2 Premium ќе биде со број на модел - H8416, додека Xperia XZ3 Premium ќе биде со H8614.

Резолуцијата на дисплејот ќе биде неверојатна, 4K резолуција со 3840×1920 пиксели, и со одличен квалитет, соодносот на дисплејот ќе биде 18:9. Оперативниот систем ќе биде Android 9.0 P, 6GB RAM меморија. Ова значи дека задниот сензор на камерата ќе биде со 19 мегапиксели + 12-мегапикселен сензор, додека предната камера ќе биде 13-мегапиксели. Со овие спецификации веруваме дека тројката на Sony ќе растури на пазарот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}