LG Stylo 4 лансиран со огромен екран

Објавено на 23.06.2018 во НовостиLG Stylo 4 лансиран со огромен екран

LG Mobile ја прошири понудата на фаблети со стилус пенкалца со уште нов модел со пониска цена и поскромни спецификации, но со прилично голем екран од дури 6.2 инчи со размер од 18:9 и резолуција од 2160 × 1080.

Станува збор за LG Stylo 4 кој расолага со скромниот осум-јадрен Snapdragon 450 процесор, 2 GB RAM, 32 GB основна меморија, 13 и 5 мегапикселни камери на зафната и предната страна, Android 8.1 Oreo  оперативен систем, батерија со капацитет од 3300 mAh и скенер за отпечатоци на задната страна.

LG Stylo 4 ќе се продава за цена од околу 250 долари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}