iPhone X Plus и iPhone 9 демонстрирани на видео

Објавено на 02.07.2018 во НовостиiPhone X Plus и iPhone 9 демонстрирани на видео

Се уште сме 2 месеца далеку од новите Apple iPhone модели, но сега технолошките експерти се обидуваат со своите „гледачки“ способности да предвидат какви би биле новите знаменосци на компанијата на Стив Џобс.

9to5mac објави видео за новата генерација на iPhone-и: iPhone X Plus и iPhone 9. Тие се споредуваат со iPhone 7 Plus и iPhone X. Како што можеме да видиме на видеото, iPhone X Plus има иста големина како iPhone 7 Plus, кој доаѓа и со поголем 6.5-инчен дисплеј, но одлично е тоа што iPhone X се ослободува од големите рамки во споредба со претходните телефони.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}