Неколку Samsung смартфони добиваат Android 8.0 Oreo сега во јули

Објавено на 04.07.2018 во AndroidНеколку Samsung смартфони добиваат Android 8.0 Oreo сега во јули

Samsung веќе го вгради Android 8.0 Oreo кај повеќето свои смартфони, но се уште има многу телефони што не го примиле, најмногу од средната класа. Samsung Turkey објави за идните Android OS надградби со список од смартфони што добиваат Android 8.0 Oreo. Покрај Galaxy S7 и S7 edge, кои веќе добија надградба на почетокот на овој месец, има и многу други Samsung уреди, кои ќе добијат Oreo во следниот месец.

Samsung Galaxy A3 2017, Galaxy A5 2017, and Galaxy A7 2017 ќе добијат Android 8.0 Oreo надградба од 6 јули. Потоа следуваат и Galaxy J3 (SM-J330F), Galaxy J5 Pro, и Galaxy J7 Pro од 13 јули. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}