Кој смартфон покажа најдобри перформанси во јуни?

Објавено на 05.07.2018 во НовостиКој смартфон покажа најдобри перформанси во јуни?

Бенчмарк тест сајтот Antutu ги откри резултатите за најдобрите смартфони за месец јуни кои покажале најдобри резултати со нивниот хардверски потенцијал. Според направените тестирање во просек најдобри резултати постигнал гејминг смартфонот Xiaomi Black Shark кој работи со супер моќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор.

Изненадувачки на второто место е моделот vivo NEX S од релативно анонимниот кинески бренд, но очигледно прилагодувањата на истиот процесор дале резултати. Подиумот го комплентира OnePlus 6 кој ја продолжува традицијата на овој бренд со врвно оптимизирани модели.

Во најдобрите 10 смартфони според перформанси прикажани на Antutu влегоа и Xiaomi Mi 8, Smartisan Nut R1, Samsung Galaxy S9+, Mi Mix 2S, Samsung Galaxy S9, Sony Xperia XZ2 и ZTE nubia Red Magic.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}