Samsung Galaxy Tab A2 за прв пат прикажан на слики

Објавено на 13.07.2018 во НовостиSamsung Galaxy Tab A2 за прв пат прикажан на слики

Samsung Galaxy Tab A2 е замислен како нов таблет на Samsung Mobile во категорија која во последните години не носи големи атракции и се помалку се користи. Сепак, со нешто пониска цена, а квалитетни компоненти Samsung Galaxy Tab A2 би можел да пројде успешно на пазарот.

Првите слики кои протекоаа и на кои наводно е прикажан Samsung Galaxy Tab A2 откриваат дека таблетот ќе има тенки рамки околу екранот со големина од 10.5 инчи со резолуција од 1920 x 1200 пиксели, осум-јадрен Exynos процесор, 3 GB RAM, 32 GB меморија и батерија со капацитет од 4000 mAh.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}