Samsung Galaxy J6+ ќе располага со масивна батерија и двојна камера

Објавено на 14.07.2018 во НовостиSamsung Galaxy J6+ ќе располага со масивна батерија и двојна камера

Samsung веќе го лансираше Galaxy J6, смартфон од средна класа, кој има Android Oreo и овозможува пристојни спецификации. Galaxy J6 се продава во Европа за 200 долари. Разликата меѓу Galaxy J6 и претстојниот Galaxy J6+ е што вториот располага со Qualcomm Snapdragon 450 процесор, кој ќе биде со двојна камера од задната страна и со масивна батерија од 4,000+mAh.

Изгледа дека моделот ќе го има истиот 5.6-инчен Super AMOLED дисплеј со HD+ резолуција како кај Galaxy J6. Моделот функционира со Android Oreo и предна квалитетна камера, со која излегуваат многу прецизни детали.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}