Нови детали за ѕверот Honor Note 10

Објавено на 27.07.2018 во НовостиНови детали за ѕверот Honor Note 10

Претстојниот Honor Note 10 ќе биде екстра моќен мобилен уред со импресивна батерија со капацитет од 5000 mAh.

Honor Note 10 според податоците добиени од кинеската агенција за комуникации TENAA ќе располага со 6.95 инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 1080 x 2220 пиксели што ќе биде одлично за фановите на мобилен гејминг.

Исто така Honor Note 10 ќе работи со напредниот Kirin 970 процесор со 6GB RAM (possibly up to 8GB), двојна главна 16MP f/1.8 + 24MP f/1.8 камера и 13 мегапикселна селфи камера.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}