Потврдена масивната батерија на Honor Note 10

Објавено на 30.07.2018 во НовостиПотврдена масивната батерија на Honor Note 10

Џиновскиот Honor Note 10 има моќен хардвер, кој ќе располага со најдобрата батерија од сите смартфони во премиум класата. За Honor е потврдено непосредно пред да дебитира утре, на 31 јули, дека Note 10 доаѓа со батерија со неверојатно висок капацитет од 5,000mAh. 

Се разбира, 5,000mAh батерија ќе може слободно да го напојува 6.95-инчениот AMOLED екран, додека телото ќе тежи 230 грами. Колку за споредба на Honor Note 10 со 6.9-инчениот Xiaomi Mi Max 3, вториот носи батерија со 5,500mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}