Pixel 3 XL тестиран со моќен процесор

Објавено на 03.08.2018 во НовостиPixel 3 XL тестиран со моќен процесор

Pixel 3 XL на Google во изминатиот период повеќе пати беше мета на протечени информации, но овој пат за прв пат имаме реален тест на смартфонот направен преку бенчмарк сајтот Geekbench на кој се потврдени дел од спецификациите.

Претстојниот Pixel 3 XL ќе работи со моќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, со 4 GB RAM и секако најновата верзија на оперативниот систем Android 9.0 P. Овој напреден смартфон ќе има единечна наместо дуо камера, па очекуваме исто така иновации во делот на сликањето и снимањето. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}